GentestNormoaging

Sağlıkta teori çok; sizin için tek doğru var.

Başta diyabet, kalp krizi, inme, osteoporotik kırık, Alzheimer hastalığı, kadınlarda meme, yumurtalık, rahim; erkeklerde prostat; her iki cinste akciğer kolon, mide, pankreas, mesane, böbrek, cilt kanseri olmak üzere kronik kompleks hastalıklar bireyin genetik yapısı ve yaşam tarzı ile çevresel koşulların etkileşiminden oluşur. Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenler bireyler arasında farklılık gösterir. GentestNormoaging sizin bu hastalıklardan korunmanız için gerekli önlemleri ortaya koyar. GentestNormoaging’te yaşlanmanın yavaşlatılmasına, ilerleyen yaşla birlikte fiziksel, zihinsel ve cinsel performansın artırılmasına yönelik önlemler de bulunmaktadır. Bu önlemlerin temel mantığını anlamak için lütfen aşağıdaki kutuda sunulan bilgileri okuyunuz.

Yaşlanma yönteminde farklı yaklaşımlar

Yaşlanma Yönteminde Farklı Yaklaşımlar

Yaşlanma sürecinde takvim yaşımız ve biyolojik yaşımız arasındaki ilişki değerlendirilir. Aşağıdaki grafikte mavi renkteki ‘klasik tıp’ yaklaşımı ilerleyen yaşla birlikte biyolojik yaşın da ilerlemesini ve buna bağlı olarak fiziksel, zihinsel, cinsel performansın düşmesini olağan karşılar. Buna “yaşınıza göre normaldir” tıbbı denebilir.

Grafikte kırmızı renkle gösterilen ‘antiaging tıp’ yaklaşımı bireyi 35-40 yaş bandında tutmayı amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli uygulamalar yapar. Geçen yıllar içerisinde gerçek anlamda uygulanan antiaging yöntemlerin başta kanserler olmak üzere birçok ciddi sağlık sorununa yol açtığı görülmüştür. Tabii ki bir kimse bu riskleri göze alarak antiaging uygulaması yaptırmak isteyebilir. Bu onun mesleki, psikolojik, sosyal ihtiyaçları sonucunda ortaya çıkmış bir taleptir. Bu uygulamaları yapan bireylerin tercihlerine saygı duyarız. Ancak temel amacı insan sağlığını geliştirmek olan Dr. Serdar Savaş bu tür uygulamalar yapmamakta ve tavsiye etmemektedir.

Grafikte yeşil renkle gösterilen ‘bioaging tıp’ yaklaşımı tabiata teslim olmadan ve bireyin sağlığını tehlikeye atmadan yapılacak yaşlanmayı geciktiren önlemleri ortaya koyar. Bioaging yaklaşımı birçok vitamin-mineral-organik yağlar, aminoasitler, hormon prekürsörleri gibi desteklerin kullanımını, sistematik egzersiz uygulamalarını ve yaşlanma karşıtı aktiviteleri gerekli kılar. Fiziksel, zihinsel ve cinsel olarak aktif bir ileri yaş dönemi yaşamak bu uygulamaları disiplinli bir şekilde hayata geçirmeye bağlıdır. Bioaging yaklaşımı bu disiplini yaşamına geçirebilecek bireylere önerilir.

GentestNormoaging, yukarıda sunulan açıklamada mavi renkli ‘klasik tıp’ yaklaşımının tercih edildiği bir uygulamadır; bireyin yaşlanması normal bir süreç olarak değerlendirilmektedir. Bireyin hormonlarında ve diğer biyomarkerlarında tıbbın patoloji (hastalık) olarak kabul ettiği bir bozukluk yoksa herhangi bir yaşlanma karşıtı destek verilmemektedir. Hazırlanan Gentest Yaşam Planı beslenme, egzersiz ve hastalıklardan korunmak için gereken besin desteklerini kapsar. Ayrıca yaşlanmayı normal sürecine müdahale etmeksizin geciktirecek ve performans artıracak önerileri içerir.

Genetik yatkınlıkları ve hastalık riskleri doğrultusunda önlem alarak sağlıklı ve dinamik yaşamayı hedefleyen 35 yaşından büyük tüm bireylere uygulanır.

  1. Doku, kan ve idrar örnekleriniz alınır,
  2. Yaşam tarzının elektro-fizyolojik olarak değerlendirilmesi için 3 gün süreyle HRV cihazı takılır,
  3. 3 boyutlu vücut ve postür analiziniz yapılır,
  4. Hekim muayeneniz yapılır,
  5. Yaşam tarzı görüşmeniz yapılır,
  6. Rapor 6 hafta içinde hazırlanır,
  7. Rapor Dr. Serdar Savaş ve diyetisyenimiz tarafından size açıklanır.
  8. Gentest Yaşam Planı’nız sunulur.

Bundan böyle yaşamınızda sizi biyolojik yapınız ve sağlığınız açısından bizden daha kapsamlı ve derinlemesine tanıyan hiç kimse olmayacak. Bu nedenle Gentest kapsamındaki sorumluluklarımız Gentest Yaşam Planı’nızın sunulmasından sonra da devam eder. Sizi ailemizin bir üyesi olarak görürüz, düzenli görüşmeler, takipler, kontroller, bilgi tazeleme görüşmeleri, eğitimler, bilimsel ve sosyal aktivitelerle sürekli yanınızda oluruz. Buna biz GYBD (Gentest Yaşam Boyu Destek) programı diyoruz.

Gentest Yaptıranlar Ne Diyor?

Sizinle iletişime geçmemiz için

lütfen formu doldurunuz.

Gentest, size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. İstediğiniz takdirde çerezleri reddedebilirsiniz.