Kısa Öykümüz

 
Gentest kişiye özel tıp kavramının ilk somut örneklerindendir. Bireyin hem kronik kompleks hastalıklara genetik yatkınlığını incelemekte hem de detaylı bir yaşam tarzı analizi ile kalıcı yaşam tarzı değişiklikleri, beslenme ve fiziksel aktivite önerileri getirmektedir. Bu çalışma ile birey ülkemizde ölümlere en çok neden olan hastalıklarla ilgili genetik olarak taşıdığı özel yatkınlıkları, yaşam biçiminin (beslenme, egzersiz vb.) bu hastalıkların oluşumunda ne derece etkili olacağını ve karşı karşıya olduğu riskleri öğrenebilmektedir. Gentest’in önerdiği yaşam biçimi müdahalesi ile bu riskler kalıcı bir biçimde azaltılabilmektedir.
 
Gentest, Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Teknokenti’nde 2004 yılında Dr. Serdar Savaş tarafından kurulmuş olan GENAR Toplum Sağlığı ve Genombilim Araştırmaları Enstitüsü tarafından geliştirilmiştir. Tamamen Türk bilim insanlarının görev yaptığı, Cambridge’ten sonra Avrupa’nın ikinci Toplum Sağlığı Genombilim Enstitüsü olan GENAR;
 
Genar
Genar
Genar
komplekslerinin birleşmesinden oluşmuştur.
 
Genetik ve yaşamla ilgili bilim ve teknolojilerin vardığı son noktayı ulaşılabilir ürün ve hizmetlere dönüştürerek; bireylerin yaşam sürelerini, sağlık düzeylerini, yaşam kalitelerini ve performanslarını yükseltmeye katkıda bulunmaktır.
İnsana ve farklılığa duyduğumuz saygıdır.

 • İnsan onurunu, kişilik bütünlüğünü, sağlığını korumak, hiçbir neden ve gerekçeyle insana zarar vermemek
 • Bilimin onadığı gerçekler dışında hiçbir iddiada bulunmamak, bulunduğumuz her iddianın arkasını kanıtlanabilir bilimsel bilgi ile desteklemek
 • Bilimsel gelişmeleri, yaratabileceği ekonomik avantaj ne olursa olsun, insanların ve toplumların yararına olmayacak şekilde kullanmamak
 • Ulaştığımız nokta ne kadar başarılı olursa olsun mükemmelin hep uzakta olduğuna inanarak sürekli gelişimin gereklerini yerine getirmektir.

Her biri kendi başına saygıyı hak eden takım arkadaşlarımızın yapıcı ve olumlu bir iş ortamında, her gün bir önceki günden daha donanımlı olmalarını, hakkaniyet çerçevesinde değerlendirmelerini sağlayacağız.

 

Yurtdışında Gentest

Genar Enstitüsü Türkiye’deki Ar-Ge faaliyetleri sonucunda ‘Gentest Modeli’ni geliştirmiş ve bu model Avrupa Birliği Toplum Sağlığı Genombilim Ağı tarafından Avrupa’daki En İyi Uygulama (Best Practice in Europe) seçilmiştir. Avrupa Halk Sağlığı Konferansı’nda 3000 bilim insanına sunulan Gentest büyük bir ilgi ile karşılanmış ve Hollanda’nın Maastricht Üniversitesi tarafından bilimsel çalışmaların üniversite bünyesinde sürdürülmesi için davet almıştır. Ayrıca Avrupa Birliği’nin bilimsel araştırmalara kaynak sağlayan 7.Çerçeve Programı kapsamında çok az sayıda özel projeye verilen Marie Curie Fonu tarafından desteklenilecek proje olarak seçilmiştir. Bu çalışmanın amacı Gentest’in Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde, o ülkelerin sağlık hizmet sistemlerinin parçası haline getirilmesidir. 2014 yılında ‘Dutch Innovation Attacher Network’ tarafından bir Türk inovasyonu olarak Hollanda bilim camiasına sunulmuştur. Dr. Serdar Savaş İngiltere, Almanya, Avusturya, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Letonya, Yunanistan, Danimarka, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri’nde davet edildiği bilimsel konferans ve toplantılarda ‘Gentest Modeli’ni sunmuştur. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bilim Komitesi Dr. Serdar Savaş’ı davet ederek kendisinden Gentest konusunda bir konferans vermesini talep etmiştir. Ayrıca Maasticht Üniversitesi’nde Gentest konusunda bir doktora tezi hazırlanmıştır.

Gentest‘inizi Seçin.

Gentest biyolojik, genetik, psikolojik, hormonal süreçlerinizi ve yaşam tarzınızı analiz eder. Yaşam kalitenizi ve performansınızı artıracak etkili önlemler sunar.

test1
 
test1
 
test1
 
test1
 
test1
 
test1
 
 
Gentest Başvurusu
from

Gentest Kurumsal
 

Adres: Akatlar Mah. Ebulula Mardin Cad. Carlton 17/2 Akatlar / İstanbul

Telefon: 0212 436 0 436

               GEN 0 GEN 

WhatsApp: 0542 232 8 436 

Sosyal Medya’da Gentest

Gentest Facebook

Gentest Instagram

Gentest Youtube

Twitter

Mesajınızı İletin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Phone