Sağlıkta teori çok; sizin için tek doğru var.

21 yüzyılın pandemisi (tüm dünyada görülen salgın hastalık) obezitedir. Kendi başına bir sorun olabildiği gibi başta diyabet, kalp krizi, kanserler olmak üzere birçok hastalığın gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Obeziteden korunmada ve obezite tedavisinde genel geçer standart programlar kullanılmakta, kimi zaman sağlığı tehdit eden gereksiz cerrahi uygulamalar yapılmaktadır.

 

Obezite içinde genetik, hormonal, biyokimyasal, psikolojik, sosyal, kültürel nedenler barındıran kompleks bir sorundur. Böylesine çok boyutlu bir sorunu tek boyutlu yaklaşımlarla, mucize diyetlerle, ameliyatlarla, kulaktan dolma bilgilerle önlemek ve tedavi etmek mümkün değildir. Obeziteden korunmak ve obeziteyi tedavi etmek multidisipliner, bireysel düzeyde kanıta dayalı, bilimsel, kapsamlı, uzun vadeli, kişiye özel programlarla mümkündür.

 

GentestObesity her vakayı bir proje olarak ele alan dünyanın en kapsamlı ve en derin uygulamalarından biridir. Bireyi başta genetik olmak üzere, bütün yönleriyle ele alır, nedenlerin derinine iner ve bireyin uygulayabileceği çözümler üretir.

Kimlere uygulanır?

BKI’si (beden kütle indeksi) 30’un üzerinde olan bireylere uygulanır.

Nasıl uygulanır?
  1. Doku, kan, idrar ve dışkı örnekleriniz alınır,
  2. Yaşam tarzının elektro-fizyolojik olarak değerlendirilmesi için 3 gün süreyle HRV cihazı takılır,
  3. 3 boyutlu vücut ve postür analiziniz yapılır,
  4. BIA ile hücre fizyolojiniz incelenir,
  5. Yaşam tarzı görüşmeniz yapılır,
  6. Rapor 6-8 hafta içinde hazırlanır,
  7. Rapor Dr. Serdar Savaş ve diyetisyenimiz tarafından size açıklanır.
  8. Gentest Yaşam Planı’nız sunulur.

Bundan böyle yaşamınızda sizi biyolojik yapınız ve sağlığınız açısından bizden daha kapsamlı ve derinlemesine tanıyan hiç kimse olmayacak. Bu nedenle Gentest kapsamındaki sorumluluklarımız Gentest Yaşam Planı’nızın sunulmasından sonra da devam eder. Sizi ailemizin bir üyesi olarak görürüz, düzenli görüşmeler, takipler, kontroller, bilgi tazeleme görüşmeleri, eğitimler, bilimsel ve sosyal aktivitelerle sürekli yanınızda oluruz. Buna biz GYBD (Gentest Yaşam Boyu Destek) programı diyoruz.

Gentest’i bir de mutlu danışanlarından dinleyin

Gentest yaptıranlar deneyimlerini paylaşıyor.

Gentest yaptıranlar ne diyor?

Ortak yönleri hayatlarını genetik haritalarına göre biçimlendirmeleri…
Gentest’le kendilerini öğrendiler. Artık daha dinamik ve enerjik olduklarını, fazla kilolardan kurtulduklarını, kendilerini çok daha iyi hissettiklerini söylüyorlar.

Haşmet Çınar
İş Adamı
İş hayatının yoğun temposu içinde sağlığımı ihmal ediyordum. Daha verimli, sağlıklı ve zinde olmak için GentestExecutive yaptırdım. Genetik yapıma göre hazırlanan diyet, egzersiz, gıda destekleri ve stres yönetimi programı hızla etkisini gösterdi. Tek kelimeyle muhteşem bir uygulama. Şu anda kendimi en az 10 yaş gençleşmiş hissediyorum.
Eda Zing
İletişim Uzmanı
Uzun zamandır çözemediğim aşırı kilo problemim vardı. ‘’Acaba obezite ameliyatı yaptırsam mı?’’ diye düşünüyordum. Gentest’le tanıştım. Hayatımın önemli bir dönüm noktası oldu. GentestObesity ile sekiz ayda 40 kilo vererek 110 kilodan 70 kiloya düştüm. Hala kilo vermeye devam ediyorum.
Güven Kıraç
Sanatçı, Oyuncu
Film çekimleri, setler, stres, düzensiz beslenme derken bir de baktım sağlığım sinyal vermeye başlamış. Dr. Serdar Savaş ve Gentest kelimenin tam anlamıyla imdadıma yetişti. Beni bana anlattılar. Tüm değerlerim normale döndü.
Leyla Alaton
İş Kadını
Gentest’i iç organlarıma ayna tutmaya benzetiyorum. Bir anlamda sağlığımın ve iç organlarımın aynası. Kuvvetli ve zayıf taraflarımızı hayat tecrübeleriyle öğrenebiliyoruz fakat organlarımızın ne durumda olduğunu öğrenemiyoruz. Gentest tedbir açısından çok önemli bir test. Bu nedenle bu testi tercih ettim.
Ufuk Tarhan
Futurist, İş Kadını
Gentest’le 10 yıl önce tanıştım. Futuristik bir uygulama olduğunu gördüm. Geleceğimin genlerle daha iyi geleceğini anladım. Beni genetik yapım, tüm biyokimyasal özelliklerim ve yaşamımın her yönüyle derinlemesine incelediler. Gentest raporumu elime aldığımda “işte budur” dedim.
Nefize Karagöz
Sanayici
Gentest’i bir gazete haberinden öğrendim. Kendi kendime: “Makine parkımızın koruyucu bakımını yaptırıyoruz da, neden kendimize aynı özeni göstermiyoruz?” dedim. Ortağımla ile birlikte GentestExecutive yaptırdık. Stresimizi kontrol altına aldık. Çok sağlıklı ve enerjik yaşıyoruz.